Séria Antológie temných obrazov sa začína

Splnia tvorcovia vysoké nároky?
Supermassive Games, autori jednej z najlepších hororových videohier Until Dawn, ktorá zožala masívny úspech, konečne spustili svoju dlho očakávanú edíciu hier The Dark Pictures Anthology. Ku koncu augusta bola zverejnená prvá časť s názvom Man of Medan – v preklade Muž Medánu. Dielov má byť dokopy päť, pričom každý bude tvoriť iný, samostatný príbeh.lebka v tmavej miestnosti.jpg
Téma opustenej lode v ktorej straší
V hre sa prenesiete do oceánu na výletný čln spolu s piatimi kamarátmi a známymi, ktorý sa tam pôvodne prišli  zabaviť a obzrieť si potenciálny vrak lietadla z druhej svetovej vojny. Pokojná atmosféra sa však rýchlo vytratí, a onedlho sa ocitnú na palube vojnovej lode, ktorá nepôsobí práve najprívetivejšie. Skvele vypracovaná grafika a dynamickosť dá naozaj pocítiť nadprirodzenosť a desivosť, ktoré sú v tomto kúsku.
Na všetkých vašich rozhodnutiach záleží, a dej sa mení práve podľa nich, čo vedie k niekoľkým možným koncom.  Primárnym cieľom je však udržať čo najviac postáv nažive.
Aj keď si môžete hru zahrať sám, ako jednotlivec, tvorcovia odporúčajú zahrať si hru s priateľmi, pre maximálny zážitok. Pripomínajú, že pôvodne sa snažili o vytvorenie tej najlepšej multiplayer/viac hráčovej, strašidelnej videohry.
Hodnotenia nie sú úplne jednoznačné, pretože zatiaľ čo u Windows verzii boli všeobecne priaznivé, pri Playstation a Xboxe boli zmiešané alebo priemerné. Sú teda rôznorodé a to pravdepodobne aj preto, že hra vyšla len nedávno. Samozrejme, záleží aj na uhle pohľadu, a to čo sa nepáči jednému hráčovi, si iný môže vysoko pochvaľovať.čln na rozbúrenom mori.jpg
Pokračovanie je už na ceste
Na úplnom konci hry čaká na hráčov malé prekvapenie, v podobe ukážky z druhého titulu a jeho názvom. Vývojári to potvrdili, že v roku 2020 sa môžeme tešiť na Málo nádeje, alebo ako v anglickom origináli, Little Hope. O príbehu sa zatiaľ nevie nič, ale zdá sa, že sa v ňom objavia prvky čarodejníctva a mágie.
Ako väčšina takýchto videohier, ani táto nie je dostupná v slovenskom, či českom jazyku, ale na druhej strane, pre väčšinu fanúšikov tohto žánru by to nemal byť žiaden problém.

Ohodnoťte příspěvek
loading
×