Ako využiť starú zámkovú dlažbu

Môj známy vlastní stavebnú firmu, a tak mi čas od času zavolá, či nechcem nejaký materiál, ktorý sa mu buď zvýšil zo stavby, je poškodený alebo ho niekde demontovali. Naposledy robili chodník v meste, z ktorého vybrali asi pätnásť metrov štvorcových zámkovej dlažby. Takáto ponuka sa neodmieta, tak som si po ňu šiel a už som v hlave asi milión nápadov, ako ju u seba doma využijem. Mali ste podobné šťastie i vy alebo ste dlažbu zlikvidovali z časti svojho pozemku? Nechajte sa inšpirovať, ako môžete tento na prvý pohľad nepoužiteľný materiál, doma využiť.Voda na zámkovej dlažbe.jpg
 
Vyrobte si chodníky
 
Podklad pod zámkovou dlažbou, by mal byť dokonale rovný a vysypaný pieskom. Pokiaľ však chcete na záhrade úzke chodníčky, ktoré majú slúžiť len na presúvanie sa z bodu A do bodu B, takéto stavebné úpravy vôbec nie sú nutné.
Vykopte ryhu v šírke, akú má mať vás chodníček. Jej spodok trošku udupte alebo ak máte valec, tak ho uvalcujte. Následne ho vyložte zámkovou dlažbou. Pozor, ryhu vykopať musíte, pretože by vám jednotlivé „kocky“ z dlažby lietali do strán.
 
Netradičný nábytok
 
Zámkovú dlažbu som využil aj pri zostrojený stolíka do obývačky. Vždy sa mi veľmi páčil nábytok s europaliet. Ten môj je však doplnený práve o dlažbu. Tá slúži ako nožičky. Kombinácia dreva a betónu vyzerá fakt cool. Takže aj takto, môžete starú dlažbu, veľmi prakticky, využiť vo svojom dome.Rodinný dom s chodníkom.jpg
 
Pohodlie pre psa
 
Mám viacerých psov. Niektorí so mnou žijú v dome, tí väčší majú svoje koterce. Moja zásada znie, že koterec musí byť ľahko umývateľný. Preto som ho vždy doplnil hrubým linoleom alebo záhradnou dlažbou. Keď som mal však v rukách tú zámkovú, povedal som si , že ju využijem takto. Stačilo iba trošku vyrovnať podklad, dlažbu na neho pekne poukladať a moja práca bola hotová.  Svoj účel plní výborne a ani psy sa nesťažujú. Takže, ďalšia dobrá inšpirácia do vašej záhrady.

Ohodnoťte příspěvek
loading
×